Petit Frère 2018

509 

Název vína malý bratr, bratříček, ukazuje na vztah s velkým cuvée Anwilka, není však jakýmsi druhým vínem, ale opravdovým bratrem. Francouzský název také odkazuje na francouzské vinaře z Bordeaux, kteří se na vinifikaci podílí. 40ti hektarová vinice leží jen pár kilometrů od False Bay a Atlantického oceánu, jehož klima ji silně ovlivňuje. Spolu se specifickým mikroklimatem vytváří jedinečný terroir i velmi stará železito-jílovitá půda. Vysázeným odrůdám prostředí skvěle vyhovuje.

Katalogové číslo: 041-18 Kategorie: Štítek:

Popis

Degustační poznámky: Tmavá rubínová barva s fialovými odlesky, v nose aroma švestek, slaného karamelu a jemně pečeného koření a třešní. Hedvábná tříslovina s chutí zralých bobulí. Velkorysý, aromatický profil, je harmonicky podepřen tříslovinou získanou zráním v sudu a osvěžující kyselina dotváří dlouhý a elegantní závěr. Perfektně harmonizuje s červeným masem, stejně tak s kachnou i vepřovým.

Odrůdové složení: Syrah 65%, 34% Cabernet Sauvignon a 1% Petit Verdot

Vinifikace: Hrozny se sklízí ručně, jsou tříděny a odstopkovány. Po kvašení v nerezových tancích, je víno ještě deset dnů jemně přečerpáváno přes matoliny kvůli extrakci tříslovin i barvy. Víno následně zraje v dubových sudech 12 měsíců, přičemž čtvrtina sudů je vždy nová.

Obsah alkoholu: 14,00 %

Zbytkový cukr: 2,7 g/l

pH: 3,59

Kyseliny: 5,0 g/l

Vyzrávání: Přístupné již nyní, ale bude vděčně zrát po dobu dalších 5ti let a déle. 

Oblasti: Západní Kapsko

 

Další informace

Objem

0,75 l

Země původu

JAR

Druh vína

červené

Typ vína

suché

Ročník

2018

Vinařský region

Stellenbosh

Odrůda

Cabernet sauvignon, Syrah

Obsah alkoholu

14,5 %

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Petit Frère 2018rdquo;

Název

Přejít nahoru