Vin de Constance

2.057 

Ročník: 2009

Degustační poznámky: Zlatý pomeranč v barvě s delikátními aroma nugátu a pláství medu. Na patře je čerstvá kyselinka s bohatými chutěmi Sevilské marmelády a sušených meruněk, která se v puse dále vyvíjí. Tyto ovocné tony se spojují se santalovým dřevem a tóny nového koření. Bohatě aromatické zužující se do elegantního a nikdy nekončícího závěru.

Katalogové číslo: 854-09 Kategorie: Štítek:

Popis

V roce 2009 začal sběr na konci ledna a skončil pozdě v dubnu. Tyto tři měsíce nám dovolily posbírat 25 různých várek, které byly stvořeny z různých komponentů, které poté šly do finální směsi. Každá várka byla ručně posbírána a přebrána a zní byly po jednotlivých hroznech vybrány jen ty nejlepší a nejkvalitnější. Později v sezoně byly jednotlivé rozinky vybrány ze stávajících keřů  ve vinici a z nich byla vytvořena esence, jež je opravdovým základem Vin de Constance.

Zrání: 

Víno zrálo v sudech vyrobených z – 60% nového francouzského dubu a francouzského akátu po dobu čtyř let na hrubých kalech. S vínem se nemanipulovalo dokud nebyla vytvořena finální směs.

Zrání na sudech: 

Macerace a fermentace hroznů pro Vin De Constance probíhá několika způsoby a záleží vždy na konkrétní várce. Jedna z metod je macerace za studena na slupkách po dobu dvou týdnů. Každá várka hroznů je jemně stlačena a fermentace může pokračovat po dobu 6 měsíců až jednoho roku v 500litrových sudech.

V případě ideálních podmínek ve sklepě může víno pozitivně zrát alespoň 20 let od ročníku sklizně, v mnoha případech i o mnoho déle.

Odrůdové složení: Muscat de Frontignan

Obsah alkoholu: 14 %

Zbytkový cukr: 160 g/l

pH: 3,6

Kyseliny: 7,8 g/l

 

 

 

Další informace

Objem

0,5 l

Země původu

JAR

Druh vína

bílé

Typ vína

dezertní

Ročník

2009

Vinařský region

Stellenbosh

Odrůda

Muškát

Obsah alkoholu

14 %

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Vin de Constancerdquo;