Anwilka 2017

1.058 

Studená a vlhká zima v Anwilce, umožnila příznivě odpočinkovou dobu pro víno. Období zrání bylo ideální, protože bylo mírné a dlouhé, takže zrání hroznů bylo delší než obvykle.

Na jižním konci Stellenbosch s výhledem na False Bay a Atlantský oceán je na rozloze 40 hektarů pěstováno červené víno odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Petit Verdot. Blízkost moře poskytuje specifické mikroklima, které jsou spolu s železitou půdou ideální pro výrobu bohatého a soustředěného vína. Pod vedením mezinárodně známých osobností z Bordeaux Hubertem de Boüardem (spoluvlastníkem zámku Chateau Angélus v Saint-Emilionu) a Brunem Pratsem (bývalým majitelem Chateau Cos d’Estoumel v Saint-Estéphe), dosáhla Anwilka celosvětové reputace, kterou popsal Robert Parker jako ,,to nejlepší červené víno z Jižní Afriky, jaké jsem kdy měl’’.

Katalogové číslo: 040-15 Kategorie: Štítek:

Popis

Degustační poznámky: Vůně třešní a dřeviny. Střední až plné tělo je na paletě vyváženo přírodní kyselostí. Taniny jsou pevné, ale jemné, což přispívá ke zrání vína.

Vinifikace: Hrozny byly ručně vybírány do malých beden, třídění probíhalo před a po ručním sběru. Alkoholická fermentace probíhala v nerezových tronconických nádržích. Dlouhé pumpy a prodloužená macerace zajištovali jemnou extrakci zralých polyfenolů. Zrání v sudech bylo z 50% v nových a z 50% v podruhé naplněných francouzských, dubových sudech o obsahu 400litrů po dobu 13ti měsíců.

Obsah alkoholu: 14.49 %

Zbytkový cukr: 1,9 g/l

pH: 3,66

Kyseliny: 4,9 g/l

Oblasti: Západní Kapsko

Odrůda:87% Shiraz
13% Cabernet Sauvignon

Další informace

Objem

0,75 l

Země původu

JAR

Druh vína

červené

Typ vína

suché

Ročník

2017

Vinařský region

Stellenbosh

Odrůda

Cabernet sauvignon, Syrah

Obsah alkoholu

14,5 %

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Anwilka 2017rdquo;

Název

Přejít nahoru