Riesling


Ročník: 2013


Obecně: 2012, konec jedné éry s posledním ročníkem ze starých původních vinic Ryzlinku rýnského z Klein Constantia. Celá sklizeň 2013 přišla pouze z nově osázených vinic a poprvé vstoupila na trh v letošním roce. Je vzrušující vidět jasné, nové, svěží vinice přijít, i když to je těžké loučit se s původní vinicí, založenou na počátku 80tých let. Po osmi letech byl vinifikován ušlechtilý pozdní sběr jako návrat k původnímu stylu.


Degustační poznámky: Víno je typickým příkladem Ryzlinku z Nového světa s explozivní chutí i vůní. Okvětní lístky růží, citrusové tóny, květy a jasmín spolu s mnoha dalšími vjemy, které se neustále otevírají, jak se víno vyvíjí. Dotek cukru jen vyplní mezeru, která Ryzlink běžně postrádá v polovině patra, a to vše završuje působivá a pikantní kyselinka.


Odrůdové složení: 100% Riesling


Vinifikace: Jen ve výjimečném ročníku lze vytvořit tento styl Ryzlinku, pokud se všechny prvky sejdou správně. Minimalistický přístup, přirozená fermentace, kontakt se slupkou a kontrolovaná teplota přispěly k elegantnímu stylu tohoto lahodného vína.