Metis Sauvignon Blanc


Ročník: 2013


Obecně: Metis sauvignon blanc byl inspirován Pascalem jolivetem a hlavně celostním přístupem k pěstování a výrobě vína v Sancerre. Za použití stejné filozofie jsme byli schopni vytvořit víno, které skutečně ukazuje terroir Constantie. Jméno Metis nese víno po květině, která symbolizuje propojení dvou zemí, neboť je křížencem jihoafrické rostliny Protea a francouzské Iris.


Degustační poznámky: Vzhledem ke způsobu výroby najdeme ve víně mnoho typických, ale i nezvyklých atributů odrůdy Sauvignon blanc. Černý rybíz a pomerančovou kůru v neustále se vyvíjející vůni. Typickou mineralitu se stopou slanosti, komplexní a explozivní chuť ve které pokračují dojmy čichové a svěží dlouhý závěr se stopami bílého pepře.


Vinifikace: Hrozny byly ručně sklizeny z jedné našich nejvýše položených vinic a víno bylo vyrobeno s minimálními zásahy ve sklepě. Kvasný proces obstaraly pouze přírodní kvasinky. Víno podstoupilo pomalé kvašení s řízenou teplotou a bylo ponecháno na jemných kalech po dobu deseti měsíců v nerezových tancích.